Warsztaty KODA-Kids

Tak jak w zeszłym roku, w ramach Westivalu, KODA kids organizuje warsztaty dla dzieci.

Temat to: „D-O-M, czyli Dopasowane Otoczenie Mobilne”

Warsztat będzie dotyczył tematyki przestrzeni którą określa się pojęciem „dom”. W pierwszej części warsztatu odbędzie się dyskusja oparta na skojarzeniach i pytaniach o to gdzie zaczyna się dom? Co sprawia, że w konkretnym miejscu czujemy się jak w domu ? Czy uczucie to jest nam w stanie towarzyszyć w różnych miejscach, niezależnie od położenia geograficznego i czasu?

Warsztatom towarzyszyć będzie prezentacja, przybliżająca dzieciom sposób kształtowania przestrzeni przemieszczających się nomadów, nieposiadających stałego miejsca zamieszkania, także w ujęciu współczesnych, ogólnoświatowych migracji ludzi. Obecnie coraz więcej ludzi porusza się zmieniając miejsce zamieszkania i pracy, a dom oprócz fizycznej, określonej przestrzeni, kształtuje poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

W części praktycznej każdy uczestnik będzie mógł zrealizować własny projekt na D-O-M, czyli dopasowanego otoczenia mobilnego dla siebie, własnej rodziny, ulubionego bohatera lub zwierzaka, w postaci przestrzennej makiety.

Rodzice mogą uczestniczyć w warsztatach i pomagać dzieciom lub pozostawić dzieci pod naszą opieką.

WARSZTATY DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE :

26.XI godz.11.00 dzieci w wieku 4-8

03.XII godz.11.00 dzieci w wieku 8-13

Zapisy: kodakids@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *